Úvod 9 Poradenství 9 7 tipů, jak na jarní detox

7 tipů, jak na jarní detox

7.03.2022 | Poradenství, Zdraví

Jarní detoxikace má opodstatněnou úlohu v našem životě. Jaro s sebou přináší příležitost v podobě očisty organismu, příroda se probouzí a rostliny obsahují spoustu prospěšných látek. Naše tělo se umí samo zbavit velké části škodlivin, které v něm zůstávají po konzumaci nezdravého jídla, alkoholu či po kouření, přesto potřebuje naši pomoc. Sepsali jsme pro vás jednoduché tipy, které snadno zařadíte do svého života a budete se cítit lépe. Díky tomu se můžete vyhnout alergiím, únavě a podpořit celkový organismus. O detoxu jsme se také bavili na webináři přímo s paní bylinkářkou TADY a do konce března můžete využít akci na detoxikační produkty

Jak tedy na detox? 

1) Pitný režim

Zvýšený pitný režim (2-3 litry denně) pomůže odstranit z těla nežádoucí toxiny. Zkuste jej povýšit na novou úroveň a pijte vodu z měděné láhve, která dodá vodě esenciální prvek mědi do vašeho těla. 

2) Zelené potraviny a zelenina

Zelená zelenina obsahuje hodně chlorofylu, který má velmi žádoucí a prospěšné účinky. Zařaďte do jídelníčku vše zelené a vaše tělo vám poděkuje. Chlorofyl totiž obsahuje vitamíny K, C, kyselinu listovou, z minerálů pak železo, vápník, hořčík a množství dalších stopových prvků. Kde jej najdete? 

  • Zelenina – špenát, kapusta, mangold, brokolice, chřest, okurka, květák a další.
  • Bylinky – kopřiva, pampeliška, listy konopí, máta a další.

3) Jarní byliny – šup s nimi na talíř Jak na detox

Vydejte se na výlet a pobyt na sluníčku, nejen že nachytáte vitamín D, ale také porostou byliny, které hrají v detoxikaci prim. Z kopřivy a pampelišek můžete udělat ovocné smoothie nebo dusit jako špenát, případně uvařit polévku. Doporučujeme sbírat mladé výhonky kopřiv, které mají největší sílu. 

4) Podpora jater a žlučníku

Omezte alkohol a podpořte játra ostropeřcem mariánským, který má detoxikační účinky. Ostropestřec najdete v laffe detox, vegan kapsle obohacené o klanoprašku čínskou, kořen pampelišky, lékořici a vitamín C, takže hotový dar z přírody. 

5) Zařaďte do jídelníčku super potraviny

Znáte účinky kurkumy? Kurkuma je silný antioxidant, protizánětlivý a protirakovinný kurkumin, který má desítky léčebných účinků. K těm nejdůležitějším patří posílení imunitního systému, regulace hladiny cholesterolu, zlepšení trávení, detoxikace jater či regulace zažívání. V asijských zemích znají kurkumin už dlouhá staletí a řadí ho mezi „léky“, které používají na všechny neduhy, ne nadarmo se přidává do kari. My jsme ji ale přidali do lattečka, které mimo jiné obsahuje reishi, chaga, ženšen a podporuje dlouhověkost.

6) Naslouchejte svému tělu

Nic nepřehánějte, detoxikace je sice důležitá, ale nemusíte držet vyloženě hladovku a pít od rána do večera smoothie – když máte hlad, najezte se. Vytvořte si chytrý jídelníček a ze začátku vyřaďte například pouze alkohol a postupně omezujte průmyslově zpracované potraviny, bílé pečivo…

7) Vyhněte se junk food a nezdravým potravinám

Junk food (fast food v podobě smažáků, kebabů, pizzy…), bílé pečivo, cukr zatěžují játra nezdravým způsobem, proto se zkuste těmto jídlům vyhnout. Do jídelníčku zařaďte kvalitní maso a zeleninu, bílé pečivo vynechejte nebo jej alespoň nahraďte kvalitním kvasovým chlebem (celozrnné varianty pečiva nejsou o moc lepší) a cukr nahraďte medem, xylitolem nebo třtinovou panelou. V Laffe se těmto potravinám vyhýbáme, proto v našich produktech nenajdete bílý rafinovaný cukr a kvalitní čokoláda je slazena třtinovou panelou.

Jak zatočit s alergiemi? včelí pyl, mateří kašička, med

Detoxikaci můžete doplnit i velmi praktickou prevencí pylových alergií, a to každodenním užíváním pylu. Celá věc se má tak: Včelky sbírají pyl z nejrůznějších druhů rostlin. Mezi nimi jsou pochopitelně i ty, které vyvolávají alergické reakce a nepříjemné kýchání. Včelí pyl perga je již včelkami zpracovaný pyl, uložený do pláství také se nazývá jako ,,včelí chléb,” na tento druh pylu je alergie vzácná. 

Včelí pyl je ideální užívat dvakrát ročně v obdobích, kdy se v přírodě nevyskytuje a vaše tělo není přímo vystaveno alergii. Doporučujeme tedy březen a listopad. Pro naše zákazníky jsme připravili Laffe vitabombu – med obohacený o mateří kašičku a včelí pyl perga. Celkově tento produkt obsahuje spoustu vitamínů a minerálů a podporuje imunitu.

Ing. Irena Marešová

V Laffe.cz mám na starost marketing. Také tvořím příspěvky na sociální sítě, kreslím a pěstuji pokojové rostliny. Myslím si, že příroda je velmi důležitá, můžeme ji čerpat pro svůj prospěch a také se z ní hodně učit.

doporučujeme

Podobné příspěvky

Hormonální rovnováha a menopauza: Jaké hormony nás ovlivňují a jak ji získat?

Hormonální rovnováha a menopauza: Jaké hormony nás ovlivňují a jak ji získat?

Ženské pohlavní hormony ovlivňují mnoho procesů v ženském těle. Je pro ně
přirozené kolísání, které odpovídá za normální průběh menstruačního cyklu a pak také
přechodu – menopauzy. Avšak narušení těchto přirozených procesů může být spojeno
s výraznými obtížemi. Možností, jakým způsobem se tyto procesy mohou narušit je mnoho.
Může za tím být zhoršující se životní prostředí, nekvalitní spánek a tím narušení
cirkadiánního rytmu, ale také nezdravé stravování a stres.

6 tipů, jak být krásná, zdravá a přitažlivá

6 tipů, jak být krásná, zdravá a přitažlivá

Ptáte se, proč být krásná, zdravá a přitažlivá? To je jednoduché – krása vychází zevnitř, pokud si dovolíte být krásná i když nejste dokonalá, lidé si vás budou vážit a oceňovat vás. Nestačí být přitažlivá pouze pro muže, ale také pro sebe.

Deprese, splín a svépomoc: Co mohu sama proti své depresi udělat?

Deprese, splín a svépomoc: Co mohu sama proti své depresi udělat?

Pokud trpíte depresí, zapojit se do samoléčby může být velký krok. Ochota pomoct sám sobě ukazuje, že si v podstatě věříte – i když si toho v mnoha okamžicích nevšimnete. Také to ukazuje, že se chcete o sebe starat. Rádi bychom vás podpořili těmito pěti tipy, jak si pomoci při depresi a splínu sám/sama. Doporučená opatření vám mohou pomoci, abyste sami našli cestu zpět ke kvalitnějšímu životu.

Domácí recept: Kontryhelová ústní voda

Domácí recept: Kontryhelová ústní voda

Vytvořte si domácí ústní vody s tinkturou z kontryhele, která pomáhá při zánětech a zastavuje krvácení. Recept připravila naše spřátelená Radka Kořenářka, tak doufáme, že jej využijete a bude vám ku prospěchu dlouhá léta. 🙂

Nespavost a co na ni pomáhá?

Nespavost a co na ni pomáhá?

Nespavostí trpí zejména ženy v menopauze, ale také ženy a muži po určitém věku, kdy se začínají měnit hormonální hladiny v těle.
Od věku kolem 50 let má mnoho lidí více poruch spánku. Ženy mají častěji než muži potíže s usínáním nebo spánkem. Každý, kdo špatně spí třikrát týdně déle než tři měsíce, by měl vyhledat lékařskou pomoc. Chronická insomnie (nespavost) totiž může organismus velmi zatěžovat a způsobit psychické i fyzické komplikace a zhoršovat různé choroby.

Nejčtenější

Sledujte nás

Pin It on Pinterest