Úvod 9 Krása 9 Pocity po 45 roku: Nevejdu se do šatů, tloustnu a dělají se mi vrásky. Jak je vyřešit? 

Pocity po 45 roku: Nevejdu se do šatů, tloustnu a dělají se mi vrásky. Jak je vyřešit? 

4.10.2021 | Krása, Nezařazené, Poradenství, Poradna pro menopauzu, Psychologie

Mnoho z nás zná pocit, kdy se nemůže vejít do šatů, které nám dříve padly skvěle. Když si sednete, máte pocit, že se všichni dívají na vaše zvětšené bříško. Stydíte se svléknout na koupališti, v sauně a také před svým mužem. Pleť není tak pružná a objevuje se čím dál více vrásek. Sedíte u kávy a stále přemýšlíte, co s tím? Přečtěte si odpověď psychoterapeutky a gynekoložky MUDr. Petry Vrzáčkové, Ph.D, FECSM.

Ve vašem věku je postupné zpomalování metabolismu poměrně častá věc. Vaječníky pomalu přestávají pracovat, ustává ovulace a kromě nepravidelností cyklu je nedostatek ženských hormonů (estrogenů, gestagenů) a také testosteronu (mužského hormonu) viditelný především na váze (přibývání), na kůži (seschlejší, tenčí, vrásky) i na sliznicích (suchost jak v očích, v puse, tak i v pochvě). Koukněte se na produkty pro urychlení metabolismu a tvorbu estrogenu

Čím dál více žen chce hladinu hormonů vyrovnat, ať už bylinnými extrakty, tak i hormony z lékárny – existuje řada možností, jak všechny sexuální hormony navýšit, aniž by to znamenalo vyšší riziko komplikací. Koukněte se na www.laffe.cz/hormonalni-rovnovaha/ V sekci hormonální rovnováha máme pro vás připravené přírodní produkty, které vám pomohou k docílení harmonické menopauzy. 

Psychické rozlady k tomuto období mohou patřit také – zhoršení spánku, depresivní ladění, nezájem o okolí, nezájem o sex. Období perimenopauzy (tedy doba cca 2 roky kolem poslední menstruace) představuje pro řadu žen něco jako krok ke stáří, ženy si připadají, že už nejsou mladé a krásné, tudíž pro muže žádoucí. Menopauza ale může být v pohodě. 

Velmi doporučuji péči o sebe a své tělo, věnujte více péče svému tělesnému stavu. Stejně tak se věnujte i psychickému rozpoložení – dostatek spánku, pravidelná pohybová aktivita na vzduchu, koníčky a přátelé vám mohou pomoci se rozproudit a překonat perimenopauzu a menopauzu v klidu a pohodě.

Přidejte se na webinář s Petrou Vrzáčkovou na téma duševní pohoda a menopauza zde: událost na FB10.10. v 19:00

MUDr. Petra Vrzáčková, Ph.D., FECSM

Po absolvování 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pracuje od roku 2007 jako gynekoložka na Gynekologicko-porodnické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze „u Apolináře“. V roce 2012 úspěšně zakončila po studiu v Oxfordu, Lyonu a Portu mezinárodní zkoušku z oboru sexuální medicína a získala tak titul FECSM (Fellow of the European Comittee of Sexual Medicine). V současnosti dokončuje postgraduální studium zaměřené na sexuální problematiku gynekologických pacientek v souvislosti s onkologickou léčbou. Je členkou České a Evropské společnosti pro sexuální medicínu.

doporučujeme

Podobné příspěvky

Hormonální rovnováha a menopauza: Jaké hormony nás ovlivňují a jak ji získat?

Hormonální rovnováha a menopauza: Jaké hormony nás ovlivňují a jak ji získat?

Ženské pohlavní hormony ovlivňují mnoho procesů v ženském těle. Je pro ně
přirozené kolísání, které odpovídá za normální průběh menstruačního cyklu a pak také
přechodu – menopauzy. Avšak narušení těchto přirozených procesů může být spojeno
s výraznými obtížemi. Možností, jakým způsobem se tyto procesy mohou narušit je mnoho.
Může za tím být zhoršující se životní prostředí, nekvalitní spánek a tím narušení
cirkadiánního rytmu, ale také nezdravé stravování a stres.

Cítíte se „pod psa“? Zkuste změnit barvy, aneb jak barvy působí na psychologii člověka

Cítíte se „pod psa“? Zkuste změnit barvy, aneb jak barvy působí na psychologii člověka

Dle odborníků, módních poradců a stylistů nás barvy ovlivňují jak fyzicky tak psychicky. Jak tedy využít barev v našem šatníku pro svůj prospěch?

Správně zvolené barvy mohou být silnou zbraní ve Vašich rukou. Už v roce 1903 získal profesor Nils Finsen Nobelovu cenu za medicínu, když prokázal, že barevná chvění, která procházejí lidským tělem, v něm mohou vyvolat výrazné reakce.

Vždy si předem promyslete, v jakém oboru pracujete a jak chcete na ostatní působit. Barvy působí na všechny a můžete s nimi ovlivnit atmosféru ve svůj prospěch. Barva vás může zkrášlit, podtrhnout vaši osobnost, vyjádřit vaše postavení.

6 tipů, jak být krásná, zdravá a přitažlivá

6 tipů, jak být krásná, zdravá a přitažlivá

Ptáte se, proč být krásná, zdravá a přitažlivá? To je jednoduché – krása vychází zevnitř, pokud si dovolíte být krásná i když nejste dokonalá, lidé si vás budou vážit a oceňovat vás. Nestačí být přitažlivá pouze pro muže, ale také pro sebe.

Deprese, splín a svépomoc: Co mohu sama proti své depresi udělat?

Deprese, splín a svépomoc: Co mohu sama proti své depresi udělat?

Pokud trpíte depresí, zapojit se do samoléčby může být velký krok. Ochota pomoct sám sobě ukazuje, že si v podstatě věříte – i když si toho v mnoha okamžicích nevšimnete. Také to ukazuje, že se chcete o sebe starat. Rádi bychom vás podpořili těmito pěti tipy, jak si pomoci při depresi a splínu sám/sama. Doporučená opatření vám mohou pomoci, abyste sami našli cestu zpět ke kvalitnějšímu životu.

Domácí recept: Kontryhelová ústní voda

Domácí recept: Kontryhelová ústní voda

Vytvořte si domácí ústní vody s tinkturou z kontryhele, která pomáhá při zánětech a zastavuje krvácení. Recept připravila naše spřátelená Radka Kořenářka, tak doufáme, že jej využijete a bude vám ku prospěchu dlouhá léta. 🙂

Nejčtenější

Sledujte nás

Pin It on Pinterest