Úvod 9 Krása 9 Pocity po 45 roku: Nevejdu se do šatů, tloustnu a dělají se mi vrásky. Jak je vyřešit? 

Pocity po 45 roku: Nevejdu se do šatů, tloustnu a dělají se mi vrásky. Jak je vyřešit? 

4.10.2021 | Krása, Nezařazené, Poradenství, Poradna pro menopauzu, Psychologie

Mnoho z nás zná pocit, kdy se nemůže vejít do šatů, které nám dříve padly skvěle. Když si sednete, máte pocit, že se všichni dívají na vaše zvětšené bříško. Stydíte se svléknout na koupališti, v sauně a také před svým mužem. Pleť není tak pružná a objevuje se čím dál více vrásek. Sedíte u kávy a stále přemýšlíte, co s tím? Přečtěte si odpověď psychoterapeutky a gynekoložky MUDr. Petry Vrzáčkové, Ph.D, FECSM.

Ve vašem věku je postupné zpomalování metabolismu poměrně častá věc. Vaječníky pomalu přestávají pracovat, ustává ovulace a kromě nepravidelností cyklu je nedostatek ženských hormonů (estrogenů, gestagenů) a také testosteronu (mužského hormonu) viditelný především na váze (přibývání), na kůži (seschlejší, tenčí, vrásky) i na sliznicích (suchost jak v očích, v puse, tak i v pochvě). Koukněte se na produkty pro urychlení metabolismu a tvorbu estrogenu

Čím dál více žen chce hladinu hormonů vyrovnat, ať už bylinnými extrakty, tak i hormony z lékárny – existuje řada možností, jak všechny sexuální hormony navýšit, aniž by to znamenalo vyšší riziko komplikací. Koukněte se na www.laffe.cz/hormonalni-rovnovaha/ V sekci hormonální rovnováha máme pro vás připravené přírodní produkty, které vám pomohou k docílení harmonické menopauzy. 

Psychické rozlady k tomuto období mohou patřit také – zhoršení spánku, depresivní ladění, nezájem o okolí, nezájem o sex. Období perimenopauzy (tedy doba cca 2 roky kolem poslední menstruace) představuje pro řadu žen něco jako krok ke stáří, ženy si připadají, že už nejsou mladé a krásné, tudíž pro muže žádoucí. Menopauza ale může být v pohodě. 

Velmi doporučuji péči o sebe a své tělo, věnujte více péče svému tělesnému stavu. Stejně tak se věnujte i psychickému rozpoložení – dostatek spánku, pravidelná pohybová aktivita na vzduchu, koníčky a přátelé vám mohou pomoci se rozproudit a překonat perimenopauzu a menopauzu v klidu a pohodě.

Přidejte se na webinář s Petrou Vrzáčkovou na téma duševní pohoda a menopauza zde: událost na FB10.10. v 19:00

MUDr. Petra Vrzáčková, Ph.D., FECSM

Po absolvování 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pracuje od roku 2007 jako gynekoložka na Gynekologicko-porodnické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze „u Apolináře“. V roce 2012 úspěšně zakončila po studiu v Oxfordu, Lyonu a Portu mezinárodní zkoušku z oboru sexuální medicína a získala tak titul FECSM (Fellow of the European Comittee of Sexual Medicine). V současnosti dokončuje postgraduální studium zaměřené na sexuální problematiku gynekologických pacientek v souvislosti s onkologickou léčbou. Je členkou České a Evropské společnosti pro sexuální medicínu.

doporučujeme

Podobné příspěvky

Obranyschopnost je otázkou správné výživy – velký přehled vitamínů a minerálů

Obranyschopnost je otázkou správné výživy – velký přehled vitamínů a minerálů

Silná obranyschopnost je především otázkou správné výživy. Proto první tip pro silný a zdravý imunitní systém zní: Jezte vyváženou
stravu. Ano, svým způsobem jde o klišé, ale ruku na srdce, kdo se stravuje vyváženým způsobem? Běžný den mnoho lidí vypadá asi nějak takto: k snídani čokoládový croissant, k obědu rychlovka a po práci třeba burger, špagety nebo chlebíček. To rozhodně není vyvážená strava a vašemu tělu to moc nepřidá.

Jak na Vánoce nepřibrat?

Jak na Vánoce nepřibrat?

Vánoce jsou často spjaty s jídlem. A často s tím, které naší postavě příliš nepřeje. Ale neznamená to, že si Vánoce ani tak nemůžeme užít s dobrým jídlem. Určitě můžeme. Jen je dobré se držet pár pravidel. Mezi ně patří to, abychom jedli pravidelně. Nevynechávejte zbytečně snídaní, protože jste večer předtím snědli více než obvykle. Tělo bude ve zbytečném stresu a bude si dělat zásoby a ukládat vše na horší časy.

“Happy in bed” aneb milování není cíl, ale cesta

“Happy in bed” aneb milování není cíl, ale cesta

Dnešní doba nás vede k čím dál tím větší rychlosti, která nám však často není přirozená, ba naopak náš vlastní rytmus by byl mnohem pomalejší, ale okolnosti nás pohánějí neustále vpřed. Spěcháme v práci, při jídle, v předávání informací, při odpočinku a bohužel i v intimních chvílích s partnerem.

Návaly horka: jaká je první pomoc?

Návaly horka: jaká je první pomoc?

Příčina spočívá ve snížené hladině estrogenu, v důsledku čehož dochází k narušení rovnováhy termoregulačního systému našeho organismu. Hormonální rovnováhu můžete nastavit pomocí Laffe woman balance, který obsahuje macu, shatawari a červená jetel. Termoregulační systém následně nesprávně vyhodnotí teplotu určité oblasti našeho těla a na základě této nesprávné informace aktivuje vazomotorický systém – rozšíření nebo zúžení cév (tak mohou vznikat symptomy menopauzy, úzkosti, neuropatických bolestí, fibromyalgie, močových nemocí a chronických bolestí). 

Perimenopauza a vše, na co jste se chtěli zeptat

Perimenopauza a vše, na co jste se chtěli zeptat

Kde se menopauza bere? Jak již název “perimenopauza” naznačuje, jedná se dobu před menopauzou, kdy naše tělo přirozeně přechází do menopauzy a pomalu se ukončují reprodukční léta. Perimenopauza je tedy pozvolná proměna našeho těla. Premenopauzou je pak označováno reprodukční období ženy. Koukněte se na produkty, které pomáhají v premenopauze. 

Nejčtenější

Sledujte nás

Pin It on Pinterest