Úvod 9 Krása 9 Proč používat přírodní kosmetiku?

Proč používat přírodní kosmetiku?

21.02.2022 | Krása, Kůže a dermatologie

Tak jak si dáváme pozor na to, co jíme, měli bychom stejně přemýšlet i nad tím, co si nanášíme na kůži. Naše kůže má sice za úkol naše vnitřní prostředí chránit a jen tak něco nepropustit, ale určité množství látek z krémů, sprchových gelů či make-upu se přes pokožku dostane. Pokud jste se někdy začetli do složení běžné kosmetiky, možná jste mnoha ingrediencím ani nerozuměli.

U pleťového krému bývá na prvním místě je aqua, tedy voda, pak minerální (ropný) olej (paraffinum liquidum, vazelína, petrolatum), který vytváří na pokožce film a ta nemůže dýchat. Běžné produkty také obsahují parabeny, silikony, polymery, alkoholy, syntetické vůně i barviva. Ty mohou způsobovat alergie, pupínky, ekzémy, skvrny, ale některé mají i karcinogenní a toxické účinky. Např. konzervant Triclosan patří k velmi toxickým.

I dekorativní kosmetika nebývá ušetřena, můžeme v ní objevit např. dráždivý formaldehyd, který funguje jako konzervant. Barviva v rtěnkách pak mohou obsahovat těžké kovy, které bezděčně sníme a při používání rtěnky každý den to je opravdu velké množství.

Neméně se používání syntetických látek projevuje i na stavu životního prostředí. Jednak při samotné výrobě, ale i následně v podobě znečištění vodních toků a samozřejmě i jejich obyvatel – od mikroorganismů až po větší živočichy.

Co je pro přírodní kosmetiku charakteristické:

  • místo ropných produktů používá rostlinné oleje a extrakty či tinktury, případně minerální prášky,
  • neobsahuje syntetické látky, konzervanty apod.,
  • není testována na zvířatech – samotná kosmetika ani její složky,
  • šetrná k životnímu prostředí.

Co nám přinese přírodní kosmetika a její používání?

  • dlouhodobý účinek pro naší pokožku i celé tělo,
  • zdravou, odolnou a zářivou pleť,
  • minerály, vitamíny, třísloviny a další prospěšné látky v přirozené podobě,
  • vyhneme se tzv. koktejlovému efektu.

Při přechodu z konvenční kosmetiky na přírodní je třeba mít na paměti, že obnova pokožky zdravého dospělého trvá přibližně 26 dní, obnova zralé pleti 60 dní. Proto dejme své pleti čas se se změnou vyrovnat, přijmout i možné detoxikační projevy (pupínky, zhoršení apod.) a vyhodnocovat až po několika týdnech.Přírodní bambucké máslo

V LAFFE také používáme přírodní kosmetiku, můžete tam najít pleťové a tělové oleje. BIO bambucká másla s nevšedními ingrediencemi, jako je pomerančový olej.

Ing. Irena Marešová

V Laffe.cz mám na starost marketing. Také tvořím příspěvky na sociální sítě, kreslím a pěstuji pokojové rostliny. Myslím si, že příroda je velmi důležitá, můžeme ji čerpat pro svůj prospěch a také se z ní hodně učit.

doporučujeme

Podobné příspěvky

Cítíte se „pod psa“? Zkuste změnit barvy, aneb jak barvy působí na psychologii člověka

Cítíte se „pod psa“? Zkuste změnit barvy, aneb jak barvy působí na psychologii člověka

Dle odborníků, módních poradců a stylistů nás barvy ovlivňují jak fyzicky tak psychicky. Jak tedy využít barev v našem šatníku pro svůj prospěch?

Správně zvolené barvy mohou být silnou zbraní ve Vašich rukou. Už v roce 1903 získal profesor Nils Finsen Nobelovu cenu za medicínu, když prokázal, že barevná chvění, která procházejí lidským tělem, v něm mohou vyvolat výrazné reakce.

Vždy si předem promyslete, v jakém oboru pracujete a jak chcete na ostatní působit. Barvy působí na všechny a můžete s nimi ovlivnit atmosféru ve svůj prospěch. Barva vás může zkrášlit, podtrhnout vaši osobnost, vyjádřit vaše postavení.

6 tipů, jak být krásná, zdravá a přitažlivá

6 tipů, jak být krásná, zdravá a přitažlivá

Ptáte se, proč být krásná, zdravá a přitažlivá? To je jednoduché – krása vychází zevnitř, pokud si dovolíte být krásná i když nejste dokonalá, lidé si vás budou vážit a oceňovat vás. Nestačí být přitažlivá pouze pro muže, ale také pro sebe.

Domácí recept: Kontryhelová ústní voda

Domácí recept: Kontryhelová ústní voda

Vytvořte si domácí ústní vody s tinkturou z kontryhele, která pomáhá při zánětech a zastavuje krvácení. Recept připravila naše spřátelená Radka Kořenářka, tak doufáme, že jej využijete a bude vám ku prospěchu dlouhá léta. 🙂

Péče o oční okolí a pokožku v zimě

Péče o oční okolí a pokožku v zimě

Zářivých očí si všimne každý… A proto jim a očnímu okolí, my ženy, věnujeme takovou pozornost. Dlouhé zvýrazněné řasy, smyslné linky, sofistikované stíny a klenuté obočí. Maskujeme tmavé kruhy pod očima, váčky, převislá víčka a řešíme vějířky kolem očí.

Nejčtenější

Sledujte nás

Pin It on Pinterest