Úvod 9 Poradenství 9 Jak na Vánoce nepřibrat?

Jak na Vánoce nepřibrat?

13.12.2021 | Poradenství, Zdraví

Vánoce jsou často spjaty s jídlem. A často s tím, které naší postavě příliš nepřeje. Ale neznamená to, že si Vánoce ani tak nemůžeme užít s dobrým jídlem. Určitě můžeme. Jen je dobré se držet pár pravidel. Mezi ně patří to, abychom jedli pravidelně. Nevynechávejte zbytečně snídaní, protože jste večer předtím snědli více než obvykle. Tělo bude ve zbytečném stresu a bude si dělat zásoby a ukládat vše na horší časy.

Nezapomeňte na pitný režim

Rozhodně myslete na pitný režim! Ale nemyslím tím ten alkoholový. Je potřeba myslet na pití čisté vody a bylinných čajů a to tak, že k jakékoli skleničce alkoholu přidáme i skleničku vody. Nebo nejlépe alkohol vynecháme a místo něho si uděláme výborný čaj např. LAFFE AFRODITE nebo LAFFE CAFFE SLIM BIO. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň.

Vždy volte zeleninu a bílkoviny. Když uvidíte na návštěvě/večírku na sváteční tabuli zeleninu či maso, dejte přednost té, před slaným snackem jako chipsy, smaženými pochutinami nebo třeba před těstovinami s omáčkou.

Štědrovečerní večeře? Volte zdravější varianty

Pokud přemýšlíte nad zdravější úpravou tradiční štědrovečerní večeře, pak doporučuji kapra místo smažení udělat na přírodno. Nebo v troubě v cornflakové krustičce (či případně lososa z trouby). Do bramborového salátu o 1 lžíci majonézy méně než obvykle, a nebo ještě lépe, udělat ji jen z kombinace zelenin a brambor. Ovšem, pokud jeden večer „ulítnete“, rozhodně se nic nestane. Důležité je se nenechat rozhodit a pokračovat dál ve svém pravidelném režimu. V hubnutí je potřeba vždy dodržovat rovnováhu a mezi to patří si i občas něco dopřát. Metabolismus pak můžete podpořit například spalovačem tuku LAFFE FAT BURNER, který obsahuje jablečný ocet.

MUDr. Kateřina Hrazdírová

Nutriční lékařka, která pomáhá nejen ženám v menopauze nastavovat jídelníček podle jejich osobních preferencí. Její klienti hravě a zdravě zvládnou stravovací omezení (celiakii, intoleranci na laktózu...), a také získají energii, krásné a zdravé tělo.

doporučujeme

Podobné příspěvky

Hormonální rovnováha a menopauza: Jaké hormony nás ovlivňují a jak ji získat?

Hormonální rovnováha a menopauza: Jaké hormony nás ovlivňují a jak ji získat?

Ženské pohlavní hormony ovlivňují mnoho procesů v ženském těle. Je pro ně
přirozené kolísání, které odpovídá za normální průběh menstruačního cyklu a pak také
přechodu – menopauzy. Avšak narušení těchto přirozených procesů může být spojeno
s výraznými obtížemi. Možností, jakým způsobem se tyto procesy mohou narušit je mnoho.
Může za tím být zhoršující se životní prostředí, nekvalitní spánek a tím narušení
cirkadiánního rytmu, ale také nezdravé stravování a stres.

6 tipů, jak být krásná, zdravá a přitažlivá

6 tipů, jak být krásná, zdravá a přitažlivá

Ptáte se, proč být krásná, zdravá a přitažlivá? To je jednoduché – krása vychází zevnitř, pokud si dovolíte být krásná i když nejste dokonalá, lidé si vás budou vážit a oceňovat vás. Nestačí být přitažlivá pouze pro muže, ale také pro sebe.

Deprese, splín a svépomoc: Co mohu sama proti své depresi udělat?

Deprese, splín a svépomoc: Co mohu sama proti své depresi udělat?

Pokud trpíte depresí, zapojit se do samoléčby může být velký krok. Ochota pomoct sám sobě ukazuje, že si v podstatě věříte – i když si toho v mnoha okamžicích nevšimnete. Také to ukazuje, že se chcete o sebe starat. Rádi bychom vás podpořili těmito pěti tipy, jak si pomoci při depresi a splínu sám/sama. Doporučená opatření vám mohou pomoci, abyste sami našli cestu zpět ke kvalitnějšímu životu.

Domácí recept: Kontryhelová ústní voda

Domácí recept: Kontryhelová ústní voda

Vytvořte si domácí ústní vody s tinkturou z kontryhele, která pomáhá při zánětech a zastavuje krvácení. Recept připravila naše spřátelená Radka Kořenářka, tak doufáme, že jej využijete a bude vám ku prospěchu dlouhá léta. 🙂

7 tipů, jak na jarní detox

7 tipů, jak na jarní detox

arní detoxikace má opodstatněnou úlohu v našem životě. Jaro s sebou přináší příležitost v podobě očisty organismu, příroda se probouzí a rostliny obsahují spoustu prospěšných látek. Naše tělo se umí samo zbavit velké části škodlivin, které v něm zůstávají po konzumaci nezdravého jídla, alkoholu či po kouření, přesto potřebuje naši pomoc. Sepsali jsme pro vás jednoduché tipy, které snadno zařadíte do svého života a budete se cítit lépe.

Nejčtenější

Sledujte nás

Pin It on Pinterest